Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
w Wieliczce
STRONA ARCHIWALNA

Niebezpieczny początek weekendu na drogach powiatu wielickiego

W dniu wczorajszym na drogach powiatu wielickiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, w których to na szczęście została poszkodowana tylko jedna osoba.
Informacja o pierwszym zdarzeniu wpłynęła do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce o godzinie 15:03. Wynikało z niej, że na skrzyżowaniu ul. Powstania Styczniowego z drogą krajową 94 w Wieliczce doszło do zderzenia busa kursowego z samochodem osobowym. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Wieliczka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pomimo groźnie wyglądającej sytuacji nikomu nic się nie stało.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w Niepołomicach na skrzyżowaniu ul. Na Tamie z drogą krajową 75. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Do tego zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy z OSP Niepołomice. W tym przypadku również obyło się bez osób poszkodowanych.
Niebezpieczna sytuacja miała miejsce ok. godz. 21:00 w Śledziejowicach. Samochód osobowy zderzył się ze skuterem. W wyniku zdarzenia poszkodowana została młoda kobieta kierująca skuterem, która została zabrana do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania ratownicze przy tym zdarzeniu prowadził zastęp z JRG Wieliczka i OSP Czarnochowice.
Kilkanaście minut po północy (na 448 km autostrady A4, na pasie w kierunku Rzeszowa) doszło do zderzenia samochodu osobowego ciągnącego lawetę, na której załadowana była mini ciężarówka z samochodem dostawczym, samochodu ciężarowego z naczepą i samochodu osobowego. Aby usunąć skutki zdarzenia trzeba było użyć ciężkiego sprzętu ratownictwa drogowego. W tych działaniach udział brało JRG Wieliczka, JRG 2 Kraków, OSP Szarów, OSP Kłaj, Pomoc Drogowa oraz Policja.

Wszystkie te zdarzenia miały miejsce podczas padającego deszczu, który pogarszał warunki atmosferyczne na drogach. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach podczas tego świątecznego weekendu.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Sroga
Zdjęcia: Archiwum JRG

31-10-2020